Nová doba alebo "Skúsme to, čo najskôr"

Autor: Mária Šandalová | 13.2.2011 o 14:31 | (upravené 13.2.2011 o 15:16) Karma článku: 7,09 | Prečítané:  861x

Hranica produkčných možností. Áno viem. Ekonomický pojem. Ale prečo by som to nemohla pomenovať takto. Podľa mňa sa to hodí. Neviem ako vás, ale mňa to veľmi trápi. Skúsme to, čo najskôr.

Bolo to stále rovnako?

Každý mal vždy nádherné spomienky na strednú, práve stredná škola bola tá, na ktorej sa všetko prvýkrát skúšalo. Prvá cigareta, prvý poldecák vodky (na strednej aj "dámy" pili ešte na ex, nie ako teraz "pocmulkávajú" alkohol celý večer), prvé vyznanie lásky, prvé bozky, niekedy prvý sex.

Teraz sa karta dosť obrátila. Hranice sa posúvajú vo všetkom smerom nadol, tj. toto všetko sa skúša už na základnej škole. Som hrdá na to, že ja tú hranicu nemám posunutú, nepatrím k tým "nadšencom", ktorí si všetko skúsili oveľa skôr. Je to normálne? 13-ročné deti maj bozky na každodennom poriadku už dávno, fajčiť začali tri roky dozadu a absinth im tečie krkom už druhý rok. Sex nieje tabu je všade okolo nás, dokonca aj v reklamách.

Každý chcel byť starší, čím skôr si to všetko odskúšať. Veď, čo sa deje v reklame, filme, telenovele musí byť skvelé! Kto by to nechcel zažiť? A tie skvelé realityshow a "bez servítky" a "4 svadby" a neviem čo ešte. Tu sa učíme kritizovať ľudí a všímať si len tie zlé stránky na veciach. Učíme sa byť negatívni a myslieť pesimisticky. Ale to už odbočujem od témy.

Deti v takom mladom veku niesú určite pripravené na takéto zásahy do života. Aj keď sa doba posúva a deti sú stále inteligentnejšie a prefíkanejšie. Napríklad, v rodine máme 3- ročnáho chlapčeka, ktorý si už sám dokáže zapnúť note book, pustiť youtube a pozerať videá so "Sjúzn".

Krása, nová generácia je nová generácia. Nejdem sem písať o tom, aké som malé krásne detstvo bez počítačov a podobne, takých článkov je tu dosť. Bol to čisto len príklad toho, ako sa všetko posunulo. Aký to bude mať dopad na spoločnosť ešte tak presne povedať nevieme. Radikálne zmeny ešte len prídu, tým si môžeme byť istí.

Nemyslím si, že to takto malo byť.

Dá sa vôbec deti chrániť pred takýmto rýchlym posunom vpred? A je to vôbec potrebné?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Predražené predsedníctvo a kauzu Evka prešetrí NAKA

Na polícii bola desiateho januára vypovedať Zuzana Hlávková. Stalo sa tak ešte predtým, ako bol prípad posunutý elitným policajtom.

KOMENTÁRE

V politike, tak ako v hazarde, je výsledok vopred jasný

Aké osoby sú v pozadí hazardu?


Už ste čítali?