Minulosti sa nevyhneme alebo vzťahy nám menia život

Autor: Mária Šandalová | 15.2.2011 o 19:13 | (upravené 15.2.2011 o 22:29) Karma článku: 7,26 | Prečítané:  1192x

"Nikdy sa už nezamilujem!" - každodenná fráza mnohých žien i mužov, tínedžerov, mladých i starých. Má to vôbec význam niečo také tvrdiť? Viete to ovládať nebodaj? Či sa pokúšate v slepej viere niečo zmeniť?

Áno, často sú lásky skôr trápením, ako potešením, ale tak to už chodí. Aj život je ťažký a nevykašlete sa na neho. Aspoň dúfam...

Je podstatné si uvedomiť niektoré fakty. Vzťahy sú a stále budú veľmi komplikované, dokonca až tak komplikované, ako sú ľudia samotní. Nie vždy treba hľadať chybu v druhých. Ale robíme to takto všetci a je to vlastne normálne, pretože to vychádza z podstaty človeka.

Každý sa v živote párkát popáli, či už v partnerskom vzťahu alebo vo vzťahu k iným ľuďom. Je to smutné, no zároveň by sme mali život brať so všetkým, čo k nemu patrí a poučiť sa z toho. Ak dôjde k chybe, tak nikdy nieje vinníkom len jeden, ale vinní sú obaja.

Dokonca aj to, že nás niekto v živote zradí je na niečo dobré. Posúva nás to ďalej, a až priam abnormálne nás to ovplyvňuje vo všetkých ďalších krokoch v živote. Vytvorí sa nám akýsi ochranný štít, ktorým sa bránime proti tomu, čo sa nám už stalo. Nechceme zažiť zas to trápenie... Zažili ste neveru? Budete si na svojho partnera dávať pozor oveľa viac ako predtým. Zažili ste domáce násilie? Len na vás partner zakričí alebo vás napomenie, už budete myslieť na to najhoršie. Povedal vám váš bývalý partner,že vás už neľúbi? Terajšieho sa budete každú chvíľu pýtať, či vás má rád. Vzťahy sú krehké a každé jedno slovo, jeden čin môže ovplyvniť váš život. Preto si treba trikrát premyslieť, čo povieme a čo urobíme.

Ak máte niekedy pocit, že sa váš partner správa divne alebo nie podľa vašich predstáv, tak sa skúste niekedy pozrieť do jeho minulosti. Možno dôvod, prečo koná tak, ako koná v danej chvíli je dôsledkom zlých skúseností.

Je pravda, že človek sa najlepšie učí na vlastných chybách a vo vzťahu to platí dvojnásobne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?