Nevera po americky.

Autor: Mária Šandalová | 3.3.2011 o 18:57 | (upravené 22.3.2011 o 18:30) Karma článku: 10,35 | Prečítané:  2131x

Nevera. Skúste si toto slovo povedať nahlas. Čo to vo vás evokuje? Ak je to niečo negatívne, tak sme my, slováci, na tom ešte celkom dobre. Čo vás prinútilo si prečítať tento článok? Možno práve to, že nevera je celkom pikantná téma, ktorá pomaličky ale isto prestáva byť taká tabu, ako bola kedysi.

Prečo? Pretože stále mám viac pocit, že je nevera propagovaná. Všimnite si články v časopisoch, v internetových magazínoch a pod. Často bola nevera označovaná ako normálny jav, ktorý patrí k nám, ľuďom.

Veď ani zvieratá nemajú stále toho istého partnera, tak prečo by sme ho mali mať my? Nemyslím si, že takto by sme mali rozmýšlať. Raz sa chceme od zvierat odlišovať, akí sme my skvelí a inteligentní, ako sme my pokročili atď. A keď sa bavíme o nevere, tak sa už môžeme vrátiť naspäť? Už sme aj my zas zvery a patrí to k nám.

Americké romantické komédie. Každý si povie: "ďalšia cucanina", ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj tu sa propaguje nevera? Krásna blodína (inteligentná), so skvelou kariérou za sebou, dvoma zdravými deťmi na krku a úspešným, dobre vyzerajúcim manželom. Na ulici sa jej rozsypú papiere a veľmi sympatický mladík, lekár jej ich pomôže pozbierať. Pozve ju na kávu a už je ruka v rukáve. Dej sa motá, moce a domotáva a v závere filmu je táto krásna blondína v náruči sympatického mladíka.

Bruneta s obrovskými kravskými očami prejde polovicu krajiny, aby požiadala svojho drahého o ruku. No počas cesty sa jej stratí batožina a je nútená prespať v lacnom penzióne, kde spozná vlastníka, ktorý ma zhodou okolností veľmi milý austrálsky prízvuk.

Ako sa to asi skonči? Zas zamilované pohľady, bozky, prípadne sex v daždi. Ale to je fuk, chcem tým len podotknúť na to, že aj toto je nevera. Dokonca nevera, ktorá je nenápadne propagovaná a tlačená do podvedomia ľudí, málo kto si to však uvedomí a chce zažiť niečo ako z filmu. Potom sa, prosím pekne nemusíme už naozaj ničomu čudovať...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?