Pod psa

Autor: Mária Šandalová | 3.4.2011 o 23:31 | Karma článku: 15,44 | Prečítané:  330x

Poznáte ten pocit, že sa vám všetko rúca, ako domček z karát. V práci sa nedarí, driete ako kôň a aj tak si to nikto ani len nevšimne. Tí mladší, študenti, ťažko pracujú zas v škole, snažia sa. Aj tak príde dement, ktorý všetkých pozná, alebo všetko opíše a preskočí vás. Možno neviete doma vydržať a možno nechcete vystrčiť ani päty z domu. Možno sa nemáte s kým porozprávať, a možno práve chcete byť konečne ticho a užívať si pokoj. Možno niekomu z vás zomrel blízky človek a možno niekoho trápi práve to, že sa mu má narodiť potomok. Ľudia majú rôzne problémy, a bohužiaľ ich trápi stále niečo iné.

Aj mňa dnes toho veľa ťažilo. Cítila som sa pod psa. V takej situácii si človek niekedy môže aj vybrať, že či bude svoje „zlé stavy“ udržiavať, pustí si hudbu, ktorá tieto stavy bude rozvíjať. Alebo sa posnaží z toho dostať von. Ja som nevedela, čo chcem. Bolo mi divne a zároveň som to nechcela vôbec meniť.

 

Rozhodla som sa, že sa pôjdem prejsť, keďže vonku bolo stále nádherne aj napriek tomu, že bolo už šesť hodín večer. Hodila som na seba mikinu, spojila vlasy do miernej fontánky, obula si staré čižmy a kráčala. Nevedela som kam idem, nechala som sa unášať nohami, oni dobre poznali cestu.

Prepletala som nohami, až kým som si nepovedala dosť. Tu chcem ostať.

Poľná cestička, západ slnka a neopísateľná vôňa dažďa, lesa a prírody. Toto spojenie vo mne vyvolalo melanchóliu, smútok a radosť zároveň. Začali mi tiecť slzy. Cítila som sa nebezpečne šťastná a zároveň maximálne smutná a sama. Sadla som si na obrovský balvan a sledovala oranžové slnko. Slzy mi tiekli ako nikdy predtým, boli to potoky sĺz.

Snažila som sa pochopiť samú seba. Dúfala som, že to oranžové slnko ma osvieti a pochopím všetko, čo som doteraz nechápala.

 

Zacítila som pohľad. Začula som šuchotanie v tráve, prudkým pohybom som najprv vyplašila malého kríženca akéhosi jazvečíka ( alebo niečoho podobného). Pribehol ku mne a naše smutné pohľady sa spojili. Mal abnormálne úprimné ľudské oči, až mi to nejde do hlavy. Vtedy som si to všetko uvedomila. Ničila ma samota, ktorú som sama chcela....

 

Moja nálada pod psa sa zmenila vďaka poľnej cestičke, slnku a psovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?